Penzion Pepovka » Dlouhé stráně

V srdci Jeseníku se nachází 3. největší přečerpávací vodní elektrárna na celém světě. Většina elektrárny se nachází v podzemí, nad zemským povrchem můžeme vidět pouze pár budov a samotnou vodní nádrž. Jestli si chcete elektrárnu užít na maximum, doporučujeme si objednat prohlídku.

Provedou vás obrovskými podzemními prostory a důkladně vás seznámí se všemi důležitými funkcemi elektrárny, zároveň navštívíte také i návštěvnické centrum Dlouhých strání, kde vás s historii seznámí krátký film, celý prohlídkový okruh stihnete za zhruba 1 hodinu. První prohlídka začíná v 8 ráno a ta poslední končí v 5 hodin odpoledne. Aby jste se prohlídky elektrárny mohli zúčastnit musíte si ji předem objednat na internetu, po zaplacení prohlídky vám na zadaný email přijde potvrzení, které musíte přinést s sebou na začáteční místo prohlídky, tedy na zastávku autobusu v areálu Kouty. Pokud se bojíte o parkování, není třeba, naproti zastávce je totiž pro každého návštěvníka, parkoviště úplně zdarma.

Pokud si zvolíte, že pro vás prohlídka není to pravé a rozhodnete se si na Dlouhé stráně vyjít pěšky (autobus si lze zaplatit i tak), můžete si cestou zpět ulehčit cestu na koloběžkách, které vám nahoře pronajmou za pár korun. Nezapomeňte ale mačkat brzdy, protože cestou dolů můžete dosáhnout hodně velké rychlosti.


Rezervace ubytování


Novinky z Pepovky

Otevíráme 25.května 2020

Penzion opět otevíráme 25. května 2020 a už se na vás všichni moc těšíme!

Objednejte si pobyt bez zaplacení zálohy!

V současné době panuje nejistota omezení cestování z důvodu epidemie koronaviru, proto jsme se rozhodli přijít s mimořádnou nabídkou. U veškerých pobytů objednaných na termíny do konce letošního roku není nutné ihned hradit zálohu! Záloha je splatná až 30 dní před nástupem. Pokud neuhradíte, termín se ruší bez jakýchkoli storno poplatků. Akce platí do 30.4.2020

zobrazit starší aktuality