Penzion Pepovka » Dlouhé stráně

V srdci Jeseníku se nachází 3. největší přečerpávací vodní elektrárna na celém světě. Většina elektrárny se nachází v podzemí, nad zemským povrchem můžeme vidět pouze pár budov a samotnou vodní nádrž. Jestli si chcete elektrárnu užít na maximum, doporučujeme si objednat prohlídku.

Provedou vás obrovskými podzemními prostory a důkladně vás seznámí se všemi důležitými funkcemi elektrárny, zároveň navštívíte také i návštěvnické centrum Dlouhých strání, kde vás s historii seznámí krátký film, celý prohlídkový okruh stihnete za zhruba 1 hodinu. První prohlídka začíná v 8 ráno a ta poslední končí v 5 hodin odpoledne. Aby jste se prohlídky elektrárny mohli zúčastnit musíte si ji předem objednat na internetu, po zaplacení prohlídky vám na zadaný email přijde potvrzení, které musíte přinést s sebou na začáteční místo prohlídky, tedy na zastávku autobusu v areálu Kouty. Pokud se bojíte o parkování, není třeba, naproti zastávce je totiž pro každého návštěvníka, parkoviště úplně zdarma.

Pokud si zvolíte, že pro vás prohlídka není to pravé a rozhodnete se si na Dlouhé stráně vyjít pěšky (autobus si lze zaplatit i tak), můžete si cestou zpět ulehčit cestu na koloběžkách, které vám nahoře pronajmou za pár korun. Nezapomeňte ale mačkat brzdy, protože cestou dolů můžete dosáhnout hodně velké rychlosti.


Rezervace ubytování


Novinky z Pepovky

Podzimní pobyty za zvýhodněné ceny

Záhájen prodej pobytů na podzim 2019 za zvýhodněné ceny. Pobyt na 4 dny pro dvě osoby s polopenzí, bezénem a wellness od 4690 Kč.

Novoroční wellness pobyt 2019 se slevou až 20%

Aktuální akce – nabízíme na pobyt od 2.1. do 12.1.2019 slevu až 20 % ze zimních balíčků. Využijte tuto výhodnou akci! Odkaz je zde.  

zobrazit starší aktuality