Penzion Pepovka » Dlouhé stráně

V srdci Jeseníku se nachází 3. největší přečerpávací vodní elektrárna na celém světě. Většina elektrárny se nachází v podzemí, nad zemským povrchem můžeme vidět pouze pár budov a samotnou vodní nádrž. Jestli si chcete elektrárnu užít na maximum, doporučujeme si objednat prohlídku.

Provedou vás obrovskými podzemními prostory a důkladně vás seznámí se všemi důležitými funkcemi elektrárny, zároveň navštívíte také i návštěvnické centrum Dlouhých strání, kde vás s historii seznámí krátký film, celý prohlídkový okruh stihnete za zhruba 1 hodinu. První prohlídka začíná v 8 ráno a ta poslední končí v 5 hodin odpoledne. Aby jste se prohlídky elektrárny mohli zúčastnit musíte si ji předem objednat na internetu, po zaplacení prohlídky vám na zadaný email přijde potvrzení, které musíte přinést s sebou na začáteční místo prohlídky, tedy na zastávku autobusu v areálu Kouty. Pokud se bojíte o parkování, není třeba, naproti zastávce je totiž pro každého návštěvníka, parkoviště úplně zdarma.

Pokud si zvolíte, že pro vás prohlídka není to pravé a rozhodnete se si na Dlouhé stráně vyjít pěšky (autobus si lze zaplatit i tak), můžete si cestou zpět ulehčit cestu na koloběžkách, které vám nahoře pronajmou za pár korun. Nezapomeňte ale mačkat brzdy, protože cestou dolů můžete dosáhnout hodně velké rychlosti.

>>>>> Chci bydlet blízko Dlouhých strání <<<<<

V čem mimo jiné spočívá unikát Dlouhých Strání?

Elektrárna s největším spádem v České republice, celých 510,7 m.

Elektrárna s největším instalovaným výkonem, neuvěřitelných dvakrát 325 MW.

Elektrárna s největší reverzní turbínou v Evropě, čítající 325 MW.

Pokud se vypravíte na exkurzi, čeká vás prohlídka horní nádrže, která se nachází v úctyhodné nadmořské výšce 1350 m v „uříznutém“ vrcholu hory Mravenečník. Nedílnou součástí je také návštěva technologických prostor Dlouhých Strání, které se nacházejí v podzemí. V Návštěvnickém centru budete obeznámeni s informacemi o okolní přírodě a uvidíte tu také filmovou projekci o tomto vodním díle.

Rozhodli jste se navštívit nejen toto unikátní technické dílo v Jeseníkách? Pokud ano, ke svému pobytu můžete využít Penzion Pepovka s restaurací, wellness a bazénem.

>>>>> Chci bydlet blízko Dlouhých strání <<<<<


Rezervace ubytováníNovinky z Pepovky

Black Friday 2023

Dárkový poukaz BLACK v hodnotě 5000 Kč za 4000 Kč! Pouze do neděle 26.11.2023.

Letní dovolená v Jeseníkách

Využijte možnost objednání posledních volných pokojů! Pro příznivce elektromobilů máme nově instalovanou nabíjecí stanici 2×22 Kwh.

zobrazit starší aktuality

Všeobecné obchodní podmínky