Penzion Pepovka » Dlouhé stráně

V srdci Jeseníku se nachází 3. největší přečerpávací vodní elektrárna na celém světě. Většina elektrárny se nachází v podzemí, nad zemským povrchem můžeme vidět pouze pár budov a samotnou vodní nádrž. Jestli si chcete elektrárnu užít na maximum, doporučujeme si objednat prohlídku.

Provedou vás obrovskými podzemními prostory a důkladně vás seznámí se všemi důležitými funkcemi elektrárny, zároveň navštívíte také i návštěvnické centrum Dlouhých strání, kde vás s historii seznámí krátký film, celý prohlídkový okruh stihnete za zhruba 1 hodinu. První prohlídka začíná v 8 ráno a ta poslední končí v 5 hodin odpoledne. Aby jste se prohlídky elektrárny mohli zúčastnit musíte si ji předem objednat na internetu, po zaplacení prohlídky vám na zadaný email přijde potvrzení, které musíte přinést s sebou na začáteční místo prohlídky, tedy na zastávku autobusu v areálu Kouty. Pokud se bojíte o parkování, není třeba, naproti zastávce je totiž pro každého návštěvníka, parkoviště úplně zdarma.

Pokud si zvolíte, že pro vás prohlídka není to pravé a rozhodnete se si na Dlouhé stráně vyjít pěšky (autobus si lze zaplatit i tak), můžete si cestou zpět ulehčit cestu na koloběžkách, které vám nahoře pronajmou za pár korun. Nezapomeňte ale mačkat brzdy, protože cestou dolů můžete dosáhnout hodně velké rychlosti.

>>>>> Chci bydlet blízko Dlouhých strání <<<<<

V čem mimo jiné spočívá unikát Dlouhých Strání?

Elektrárna s největším spádem v České republice, celých 510,7 m.

Elektrárna s největším instalovaným výkonem, neuvěřitelných dvakrát 325 MW.

Elektrárna s největší reverzní turbínou v Evropě, čítající 325 MW.

Pokud se vypravíte na exkurzi, čeká vás prohlídka horní nádrže, která se nachází v úctyhodné nadmořské výšce 1350 m v „uříznutém“ vrcholu hory Mravenečník. Nedílnou součástí je také návštěva technologických prostor Dlouhých Strání, které se nacházejí v podzemí. V Návštěvnickém centru budete obeznámeni s informacemi o okolní přírodě a uvidíte tu také filmovou projekci o tomto vodním díle.

Rozhodli jste se navštívit nejen toto unikátní technické dílo v Jeseníkách? Pokud ano, ke svému pobytu můžete využít Penzion Pepovka s restaurací, wellness a bazénem.

>>>>> Chci bydlet blízko Dlouhých strání <<<<<


Rezervace ubytováníNovinky z Pepovky

Velikonoce 2022 – poslední volné termíny

Prodej velikonočních pobytů v plném proudu, poslední volné pokoje. Rezervujte si pobyt včas.

Zahájen prodej zimní sezony 2022

Právě byl zahájen prodej pobytu na zimu 2022! Nyní rezervace zdarma, záloha se hradí teprve 40 dní před nástupem. Využijte tuto časově omezenou nabídku.

zobrazit starší aktuality

Všeobecné obchodní podmínky