Penzion Pepovka » Hotel Sněžné na Vysočině

Hotel Sněžné má za sebou už velice dlouhou historii, všechno začalo už v roce 1939, kdy zde původní majitel Josef Rýdl začal ubytovávat svoje zákazníky. Z malého městečka na Vysočině se tehdy stávalo centrum kulturního dění. Fungovalo zde koupaliště a dokonce i kino, což tehdy byla velmi vzácná podívaná. K hotelu se sjížděli podívat známé osobnosti dokonce i ze zahraničí. Seznam těchto umělců, politiků a zpěváků je prakticky nevyčerpatelný, mezi dlouhou řadu patří například: František Hrubín, Jiří Trnka, Milan Kundera, ale dokonce i japonský velvyslanec Ki Uchi, který hotel navštívil na pár dní a podle kroniky byl velmi spokojen. Hotel byl tehdy naplněn k prasknutí a hosté se museli nechat ubytovat i v okolních budovách, na Hotelu bylo tehdy kino a před ním byl vybudován krásný park. Rýdlovi se tehdy tak dařilo, že si dovolil nedaleko postavit koupaliště s restaurací a koncertním pavilonem. Městy byl tehdy na svém absolutním vrcholu a jeho ruch se dal přirovnat i k Brnu, dlouho to však nevydrželo.

Roku 1958 byl Rýdl zatčen, což bylo pro všechny velké překvapení. Tehdy ho obchodní inspekce obvinila za velké předražování a za různé nekalé cesty vedoucí ke přivydělávání. Všichni tvrdili, že ho někdo musel žalovat, protože nesnesl jeho velký úspěch a záviděl mu ho. Každopádně Rýdl už se po svých patnácti měsících ve vězení k hotelu nikdy nevrátil, jeho majitelé se střídali jako na běžícím páse a hotel den ode dne chátral. Takový konec byl nečekaný a smutný, všechno je ale možné. Střídání majitelů pokračovalo nadále, už to nebylo tak rychle jako kdysi, ale nové osobnosti se u hotelu střídali.

Dnes je náš hotel už znova zrekonstruován, nabízíme spoustu moderních povyražení a k nim i špičkové hotelové pohodlí. V hotelu může být za ráz ubytováno až 120 osobností, celkově na 70 lůžkách. Hotel může svým hostům nabídnout špičkové ubytování s wellness a výborným stravováním u snídaně, oběda i večeře. V okolí městyse Sněžné je spousta zajímavých míst a aktivit, nemusíte se tedy bát že svůj pobyt strávíte koukáním do stropu, můžete navštívit nesčetně hezkých míst jak v přírodě tak v městech a vytvořit si u toho krásné vzpomínky.

Ubytování v našem nádherném hotelu si můžete rezervovat zde:

www.hotel-snezne.cz


Rezervace ubytování


Novinky z Pepovky

Otevíráme 25.května 2020

Penzion opět otevíráme 25. května 2020 a už se na vás všichni moc těšíme!

Objednejte si pobyt bez zaplacení zálohy!

V současné době panuje nejistota omezení cestování z důvodu epidemie koronaviru, proto jsme se rozhodli přijít s mimořádnou nabídkou. U veškerých pobytů objednaných na termíny do konce letošního roku není nutné ihned hradit zálohu! Záloha je splatná až 30 dní před nástupem. Pokud neuhradíte, termín se ruší bez jakýchkoli storno poplatků. Akce platí do 30.4.2020

zobrazit starší aktuality