Penzion Pepovka » Hotel Sněžné na Vysočině

Hotel Sněžné má za sebou už velice dlouhou historii, všechno začalo už v roce 1939, kdy zde původní majitel Josef Rýdl začal ubytovávat svoje zákazníky. Z malého městečka na Vysočině se tehdy stávalo centrum kulturního dění. Fungovalo zde koupaliště a dokonce i kino, což tehdy byla velmi vzácná podívaná. K hotelu se sjížděli podívat známé osobnosti dokonce i ze zahraničí. Seznam těchto umělců, politiků a zpěváků je prakticky nevyčerpatelný, mezi dlouhou řadu patří například: František Hrubín, Jiří Trnka, Milan Kundera, ale dokonce i japonský velvyslanec Ki Uchi, který hotel navštívil na pár dní a podle kroniky byl velmi spokojen. Hotel byl tehdy naplněn k prasknutí a hosté se museli nechat ubytovat i v okolních budovách, na Hotelu bylo tehdy kino a před ním byl vybudován krásný park. Rýdlovi se tehdy tak dařilo, že si dovolil nedaleko postavit koupaliště s restaurací a koncertním pavilonem. Městy byl tehdy na svém absolutním vrcholu a jeho ruch se dal přirovnat i k Brnu, dlouho to však nevydrželo.

Roku 1958 byl Rýdl zatčen, což bylo pro všechny velké překvapení. Tehdy ho obchodní inspekce obvinila za velké předražování a za různé nekalé cesty vedoucí ke přivydělávání. Všichni tvrdili, že ho někdo musel žalovat, protože nesnesl jeho velký úspěch a záviděl mu ho. Každopádně Rýdl už se po svých patnácti měsících ve vězení k hotelu nikdy nevrátil, jeho majitelé se střídali jako na běžícím páse a hotel den ode dne chátral. Takový konec byl nečekaný a smutný, všechno je ale možné. Střídání majitelů pokračovalo nadále, už to nebylo tak rychle jako kdysi, ale nové osobnosti se u hotelu střídali.

Dnes je náš hotel už znova zrekonstruován, nabízíme spoustu moderních povyražení a k nim i špičkové hotelové pohodlí. V hotelu může být za ráz ubytováno až 120 osobností, celkově na 70 lůžkách. Hotel může svým hostům nabídnout špičkové ubytování s wellness a výborným stravováním u snídaně, oběda i večeře. V okolí městyse Sněžné je spousta zajímavých míst a aktivit, nemusíte se tedy bát že svůj pobyt strávíte koukáním do stropu, můžete navštívit nesčetně hezkých míst jak v přírodě tak v městech a vytvořit si u toho krásné vzpomínky.

Ubytování v našem nádherném hotelu si můžete rezervovat zde:

www.hotel-snezne.cz


Rezervace ubytováníNovinky z Pepovky

Black Friday 2023

Dárkový poukaz BLACK v hodnotě 5000 Kč za 4000 Kč! Pouze do neděle 26.11.2023.

Letní dovolená v Jeseníkách

Využijte možnost objednání posledních volných pokojů! Pro příznivce elektromobilů máme nově instalovanou nabíjecí stanici 2×22 Kwh.

zobrazit starší aktuality

Všeobecné obchodní podmínky