Penzion Pepovka » Hrad Sovinec

Hradní komplex založili koncem 14. století páni ze Sovince. Dříve sloužil i k vojenským účelům, v dobách kdy ho vlastnili němečtí rytíři, v 18. století válečný význam však postupně klesal až byl nakonec roku 1750 odzbrojen úplně. Později hrad postihl požár, postižené části museli být zbořeny a prodány, dál už se o něj nikdo nestaral a hrad jen pomalu chátral. Později na hradě proběhli drobné opravy a za 2. světové války si našel účel jako zajatecký tábor.

Ve válce však hrad opět vyhořel, tentokrát se na něm ale začalo pracovat a některé rekonstrukce se dělají dodnes. Místo je známé svými pravidelnými kulturními akcemi, jako jsou například vystoupení šermířů a herců, promítání filmů nebo ukázky řemesel.


Rezervace ubytování


Novinky z Pepovky

Otevíráme 25.května 2020

Penzion opět otevíráme 25. května 2020 a už se na vás všichni moc těšíme!

Objednejte si pobyt bez zaplacení zálohy!

V současné době panuje nejistota omezení cestování z důvodu epidemie koronaviru, proto jsme se rozhodli přijít s mimořádnou nabídkou. U veškerých pobytů objednaných na termíny do konce letošního roku není nutné ihned hradit zálohu! Záloha je splatná až 30 dní před nástupem. Pokud neuhradíte, termín se ruší bez jakýchkoli storno poplatků. Akce platí do 30.4.2020

zobrazit starší aktuality