Penzion Pepovka » Kostel Svatého Michaela v Maršíkově

Kostel Svatého Michaela v Maršíkově je velmi unikátní stavba, jeho předchůdce byl stržen roku 1609, stavba nového kostela však byla nečekaně rychlá a ještě v tomtéž roce byl postaven kostel nový, který zde stojí do dneška. Budova je postavena v renesančním stylu a má na sobě hrstku novějších prvků přidaných při občasných opravách. Od ostatních kostelů se velmi liší svou dřevěnou konstrukcí, na první pohled lidem připomíná spíš roubenku než kostel. Za roky existence prošla stavba spoustou rekonstrukcí, ale interiér ani exteriér se nimi jinak nezničil. Pokud máte zájem si kostelík prohlédnout zevnitř, není problém. Předsíň kostela je pořád otevřena a zbytek kostela si můžete prohlédnout skrz dřevěné mříže. Jestli by jste toužili vniknout i do kostela, musíte zazvonit na první domek postavený pod ním. Otevře vám správce kostela, který vám bránu velmi rád odemče, záleží už jen na tom, zda bude zrovna doma.


Rezervace ubytování


Novinky z Pepovky

Podzimní pobyty za zvýhodněné ceny

Záhájen prodej pobytů na podzim 2019 za zvýhodněné ceny. Pobyt na 4 dny pro dvě osoby s polopenzí, bezénem a wellness od 4690 Kč.

Novoroční wellness pobyt 2019 se slevou až 20%

Aktuální akce – nabízíme na pobyt od 2.1. do 12.1.2019 slevu až 20 % ze zimních balíčků. Využijte tuto výhodnou akci! Odkaz je zde.  

zobrazit starší aktuality