Penzion Pepovka » Naučná stezka Velká kotlina

Naučná stezka Velká kotlina je asi nejvyhledávanější stezka v celých Jeseníkách. Trasa začíná v Karlově, odkud pokračuje 6 km zdejší přírodní rezervací Velká kotlina nad Temnou. Na tůře si budete moc přečíst jednu informační tabuli každý kilometr. Pokud počítáme i začátek, lze prostudovat 7 cedulí.

Každá ze zastávek s cedulemi je schválně postavená na místě, kde se vám naskytne něco velice zajímavého, ať už jsou to výhledy, nebo unikátní druhy rostlin. Na cedulích se dočtete velice zajímavé věci o zdejší krajině a její historii. Příroda rezervace tu má velmi pěkný ekosystém, za což vděčí především plazivému sněhu, který brání krajině k větší míře zalesňování.V oblasti lze najít i pár poddruhů rostlin, které nezle najít jinde ve světě.


Rezervace ubytování


Novinky z Pepovky

Otevíráme 25.května 2020

Penzion opět otevíráme 25. května 2020 a už se na vás všichni moc těšíme!

Objednejte si pobyt bez zaplacení zálohy!

V současné době panuje nejistota omezení cestování z důvodu epidemie koronaviru, proto jsme se rozhodli přijít s mimořádnou nabídkou. U veškerých pobytů objednaných na termíny do konce letošního roku není nutné ihned hradit zálohu! Záloha je splatná až 30 dní před nástupem. Pokud neuhradíte, termín se ruší bez jakýchkoli storno poplatků. Akce platí do 30.4.2020

zobrazit starší aktuality