Penzion Pepovka » Naučná stezka Velká kotlina

Naučná stezka Velká kotlina je asi nejvyhledávanější stezka v celých Jeseníkách. Trasa začíná v Karlově, odkud pokračuje 6 km zdejší přírodní rezervací Velká kotlina nad Temnou. Na tůře si budete moc přečíst jednu informační tabuli každý kilometr. Pokud počítáme i začátek, lze prostudovat 7 cedulí.

Každá ze zastávek s cedulemi je schválně postavená na místě, kde se vám naskytne něco velice zajímavého, ať už jsou to výhledy, nebo unikátní druhy rostlin. Na cedulích se dočtete velice zajímavé věci o zdejší krajině a její historii. Příroda rezervace tu má velmi pěkný ekosystém, za což vděčí především plazivému sněhu, který brání krajině k větší míře zalesňování.V oblasti lze najít i pár poddruhů rostlin, které nezle najít jinde ve světě.


Rezervace ubytování


Novinky z Pepovky

Podzimní pobyty za zvýhodněné ceny

Záhájen prodej pobytů na podzim 2019 za zvýhodněné ceny. Pobyt na 4 dny pro dvě osoby s polopenzí, bezénem a wellness od 4690 Kč.

Novoroční wellness pobyt 2019 se slevou až 20%

Aktuální akce – nabízíme na pobyt od 2.1. do 12.1.2019 slevu až 20 % ze zimních balíčků. Využijte tuto výhodnou akci! Odkaz je zde.  

zobrazit starší aktuality