Penzion Pepovka » Zámek Velké Losiny

Zámek Velké Losiny stejnojmenný s městem, ve kterém je postaven, je velmi unikátní. Celorepubllikově známý je kvůli svým třípodlažním arkádám. Zámek v Losinách postavil na místě tehdejší tvrze Jan z Žerotína v roce 1589. V těchto letech také nechal zrenovovat lázně a nechal postavit zdejší papírnu, Jan se tak zasloužil na 3 nejznámějších památkách ve Velkých Losinách.

Další věc, která je o zámku známá jsou procesy 17. století s tehdejšími čarodějnicemi, v zámeckém sklepě byly neviní lidé nepravdivě prohlášení za členy spolku ďábla krutě týráni. Před několika lety se na zámku natáčel film Kladivo na Čarodějnice. Nejhezčí místo pří prohlídce zámku je rytířský sál, který má na zdech unikátní kožené tapety, celý sál pak prosvítí kachlová kamna z 16. století. Z venku je potom hlavním monumentem osmiboká zámecká věž s hodinami.


Rezervace ubytování


Novinky z Pepovky

Otevíráme 25.května 2020

Penzion opět otevíráme 25. května 2020 a už se na vás všichni moc těšíme!

Objednejte si pobyt bez zaplacení zálohy!

V současné době panuje nejistota omezení cestování z důvodu epidemie koronaviru, proto jsme se rozhodli přijít s mimořádnou nabídkou. U veškerých pobytů objednaných na termíny do konce letošního roku není nutné ihned hradit zálohu! Záloha je splatná až 30 dní před nástupem. Pokud neuhradíte, termín se ruší bez jakýchkoli storno poplatků. Akce platí do 30.4.2020

zobrazit starší aktuality