Penzion Pepovka » Zámek Velké Losiny

Zámek Velké Losiny stejnojmenný s městem, ve kterém je postaven, je velmi unikátní. Celorepubllikově známý je kvůli svým třípodlažním arkádám. Zámek v Losinách postavil na místě tehdejší tvrze Jan z Žerotína v roce 1589. V těchto letech také nechal zrenovovat lázně a nechal postavit zdejší papírnu, Jan se tak zasloužil na 3 nejznámějších památkách ve Velkých Losinách.

Další věc, která je o zámku známá jsou procesy 17. století s tehdejšími čarodějnicemi, v zámeckém sklepě byly neviní lidé nepravdivě prohlášení za členy spolku ďábla krutě týráni. Před několika lety se na zámku natáčel film Kladivo na Čarodějnice. Nejhezčí místo pří prohlídce zámku je rytířský sál, který má na zdech unikátní kožené tapety, celý sál pak prosvítí kachlová kamna z 16. století. Z venku je potom hlavním monumentem osmiboká zámecká věž s hodinami.


Rezervace ubytování


Novinky z Pepovky

Podzimní pobyty za zvýhodněné ceny

Záhájen prodej pobytů na podzim 2019 za zvýhodněné ceny. Pobyt na 4 dny pro dvě osoby s polopenzí, bezénem a wellness od 4690 Kč.

Novoroční wellness pobyt 2019 se slevou až 20%

Aktuální akce – nabízíme na pobyt od 2.1. do 12.1.2019 slevu až 20 % ze zimních balíčků. Využijte tuto výhodnou akci! Odkaz je zde.  

zobrazit starší aktuality