Penzion Pepovka » Ubytování Ramzová

Ubytování Ramzová

Nevelká vesnice Ramzová je položená v Ramzovském sedle ve výši 760 metrů nad mořem. Vesnicí prochází bývalá hranice mezi Moravou a Slezskem, kdyby hranice platila do dnes většina vesnice by byla ve Slezsku.

Ramzová je hlavní letní i zimní turistické centrum v Hrubém Jeseníku. Je i stanicí sedačkové lanovky, která vás doveze na Šerák přes Čerňavu. V Ramzové je dostatek ubytování a restaurací pro celoročně přicházející turisty, najdeme tu i stanici horské služby.

V Ramzové se nachází jedno z nejoblíbenějších lyžařských středisek, které je často opravováno a zlepšováno. Zde se naučí lyžovat spousta začátečníků ale své si tu užijí i zkušení lyžaři, zkrátka je to zde ideální pro všechny lyžaře. Dokonce i běžkaři si zde přijdou na své, začíná jim zde běžkařská trasa.

Vesnice Ramzová a okolní sedlo jsou známe také kvůli své historii. V minulosti skrz sedlo vedly poutní a obchodní cesty mezi Moravou a Slezskem. Obydlena však byla dlouho potom v 18. století. Byla osidlována hlavně kvůli své strategické pozici na hranicích.


Rezervace ubytování


Novinky z Pepovky

Zahájen prodej zimní sezony 2022

Právě byl zahájen prodej pobytu na zimu 2022! Nyní rezervace zdarma, záloha se hradí teprve 40 dní před nástupem. Využijte tuto časově omezenou nabídku.

Penzion v provozu od 24.5.2021

Penzion Pepovka opět otevíráme od 24.5.2021. Těšíme se na vás!

zobrazit starší aktuality

Všeobecné obchodní podmínky