Penzion Pepovka » Ubytování Šerák

Ubytování Šerák

Šerák je horský vrchol nacházející se v oblasti Hrubého Jeseníku v České republice, konkrétněji ve výšce 1351 metrů nad mořem.

Šerák a jeho okolní vrcholky tvoří zakončení hlavního hřebene v Jeseníkách, je umístěn na hlavním evropském rozvodí mezi Černým a Baltským mořem. Průměrná roční teplota na Šeráku je 2,2 stupňů Celsia. Téměř polovinu roku tu leží sněhová pokrývka.

V oblasti Šeráku vede naučná stezka od Červenohorského sedla až po Ramzovou. Šerák je jedním z nejpopulárnějších turistických destinací, nejlehčí cesta k vrcholu je sedačkovou lanovkou z Ramzovského sedla, jejíž převýšení je 550 metrů. Pár metrů pod vrcholem Šerák se nachází kamenná Chata Jiřího. Pokud jste však odvážnějšího typu, můžete se až k samému vrcholu dostat pěší cestou, například z Ostružné po modré turistické značce kolem opevnění z dob první republiky nebo po náročné žluté značce, která vede z Jeseníku.

Pokud jste spíše na sníh, také si tu přijdete na své. Pro běžkaře se doporučuje běžkařská trasa z Ostružné, pokračující přes Červenohorské sedlo a končící dole u Keprníku. Jestli radši jezdíte na lyžích, můžete si zalyžovat ve Ski Parku Ramzová a nebo na Červenohorském sedle.

 


Rezervace ubytování


Novinky z Pepovky

Zahájen prodej zimní sezony 2022

Právě byl zahájen prodej pobytu na zimu 2022! Nyní rezervace zdarma, záloha se hradí teprve 40 dní před nástupem. Využijte tuto časově omezenou nabídku.

Penzion v provozu od 24.5.2021

Penzion Pepovka opět otevíráme od 24.5.2021. Těšíme se na vás!

zobrazit starší aktuality

Všeobecné obchodní podmínky