Volný čas

Penzion je ideálním místem pro zimní sporty i letní turistiku, cykloturistiku a houbaření.

Zajímavá místa, výlety

 Rejvíz Mechové jezírko – pěší stezka v NPR Rejvíz v délce 3 km vede do středu největšího moravského rašeliniště na Velké mechové jezírko.

Praděd – je 1491,3 m vysoká hora v Hrubém Jeseníku, nejvyšší vrchol tohoto pohoří. Je to zároveň nejvyšší vrchol Moravy, Českého Slezska i Horního Slezska vůbec.

Adrenalin Park Jeseníky – lanové centrum, čtyřkolky, obří houpačka, jízda na koních, horolezecká stěna a spousta dalšího.

Rychlebské stezky – jde o síť stezek, které jsou speciálně upravené pro zábavnou jízdu na horském kole. Stezky jsou sjízdné i za deště.  

Dlouhé stráně – nachází se na říčce Divoká Desná v pohoří Jeseníky, u obce Loučná nad Desnou v okrese Šumperk.

 Větrné elektrárny Mravenečník – v lokalitě Mravenečníku (1343 m.n.m.), nedaleko Medvědí hory byla roku 1998 do provozu uvedena farma větrných elektráren.

Vřesová studánka – podle pověsti objevil Vřesovou studánku (1313 m.n.m.) lovec, který v těchto místech pronásledoval zraněného jelena.

Kamenné okno – jedná se o nepravý skalní útvar (bránu) a lze na něj narazit při cestě z Červenohorského sedla na Šerák.

Lesní hřbitov Rudohoří – je památkou na bývalý zajatecký tábor.

Vodopády na Borovém potoce – pod romantickými skalami Medvědí hory se nachází nejvyšší vodopád okresu Šumperk o výšce 14 m.

Dřevěný kostelík Maršíkov – stojí nedaleko Velkých Losin, v obci Maršíkov. Unikátní a nádherný dřevěný kostelík archanděla Michaela ze 17. století. 

Dřevěný kostelík Žárová – stojí nedaleko Velkých Losin, v obci Žárová. Unikátní dřevěný kostelík svatého Martina ze 17. století. 

Poutní místo Panna Marie Pomocná Maria Hilf – poutní místo nedaleko Zlatých Hor je oázou klidu nejen pro věřící.

Muzea v Jeseníkách

Ruční papírna Velké Losiny – byla založena Janem mladším ze Žerotína. První zmínka pochází z 25. března 1596. 

Muzeum Bruntál – počátky muzea sahají do roku 1898, kdy byla se souhlasem městské rady založena muzejní společnosti.

Naučné stezky

Naučná stezka Velká Kotlina – stezka v NPR Praděd vede nejatraktivnějším botanickým územím CHKO Jeseníky evropského významu.

 Naučná stezka Bílá Opava– prochází po mostcích a lávkách po březích Bílé Opavy – nejkrásnější horské bystřiny Jeseníků.

 

Naučná stezka Pasák – stezka pojmenovaná podle přírodní památky (od roku 1982 chráněný přírodní výtvor o rozloze 2,5 ha.)

Mineralogická stezka Sobotín – stezka v délce 12 km, první svého druhu v ČR, zavádí zájemce do významných mineralogických lokalit v Jeseníkách.

Lesní ekostezka Švagrov – ekostezka je zaměřena na poznávání přírody a na ekologii. Určena je pro malé i velké návštěvníky.

Naučná stezka Světem horských luk – nově otevřená naučná stezka Vás provede světem horských luk po hlavním hřebeni Jeseníků.

Naučná stezka Se Skřítkem okolím Pradědu – naučná stezka vede nejvyššími partiemi Jeseníků.

Naučná stezka ČHS – Keprník – Šerák – stezka je nejstarší na Moravě. Byla zřízena knížetem Janem II. z Lichtenštejna roku 1903.

 Latzelova stezka krasem Rychlebských hor – vznikla v roce 2010 s cílem přiblížit méně známé, avšak zajímavé fenomény Rychlebských hor.

Hrady, zámky a zříceniny

Zámek Velké Losiny – patří k nejvýznamnějším renesančním památkám na severní Moravě.

Hrad Sovinec – hrad a stejnojmenné městečko se nacházejí 13 km jižně od Rýmařova na okraji masivu Nízkého Jeseníku.

Zámek Bruntál – netradiční dispozice tvaru kruhové výseče s arkádovým nádvořím je nejvýznamnější kulturní památkou regionu.

 

 

Partneři webu